Organické minerály

 

Jaký je rozdíl mezi organickými a anorganickými minerály?

Tělo je živý organismus a dokáže plně využít především minerály z organických zdrojů, tedy ze zeleniny, ovoce, ořechů... 
Rostliny využívají ke svému růstu a udržování života anorganické, tedy neživé minerály z půdy. Zabudovávají je do svého organismu a následně proměňují na minerály organické – živé. Tyto minerály jsou pro člověka nejlépe stravitelné a tudíž jsou to i správné minerály pro naše zdraví.
Neživé minerály z různých dolomitů nebo minerálních vod naše tělo sice vstřebá do krve, ale na úrovni buněk jsou už takřka nevyužitelné.
Proto odchází ven z těla skrze močový měchýř močí a nebo se v těle usazují. Když se k těmto krevním sedimentům přidají další látky (např. cholesterol), mohou vznikat velmi nebezpečné choroby jako je ateroskleroza, infarkty, mrtvice...
Anorganické minerály se nejčastěji dostávají do těla pitím tvrdé vody (včetně komerčních minerálních vod). Naše tělo zužitkuje pouze 5% těchto minerálů. Zbytek se vyloučí a nebo usadí v těle. Lidé během svého života vypijí až 80 kg „skály“, která jejich tělem projde jejich tělem a značná část se v jejich těle usadí.